Atribuită
Cumpărare directă
Cursul trebuie sa contina cel putin urmatoarele module: Modul 1: Construirea unui backlog Gestionarea specificațiilor în proiecte Agile (backlog management) Formularea cerințelor (user stories) Modul 2: Estimare in Agile Estimarea proiectelor în abordarea Agile Metode de estimare (relative sizing) Modul 3: Estimarea livrărilor Livrări incrementale în proiectele Agile Prioritizarea livrării (project roadmap) Modul 4: Definirea iterațiilor Dezvoltarea iterativă în proiectele Agile Roluri și responsabilități în proiectele Agile (sprint roles) Modul 5: Acceptarea livrabilelor Verificarea calității livrabilelor Gestionarea criteriilor de acceptanță ( definition of done , acceptance criteria) Modul 6: Exemple din proiecte Valori și principii Agile (Agile manifesto) Diferențe semnificative între proiectele Agile și cele clasice Modulul 7. Cum ce ne ajută Agile? Valori și principii ale abordării Agile (scurtă introducere) Modulul 8: Lucratul împreună Prezentarea abordării practice a proiectelor ANRE (modul comun business IT) Prezentarea cerințelor organizate în format specific Agile (story map) Modulul 9: Prevenire versus corecție Analiza riscurilor în proiecte Agile (modul comun business IT) Construirea matricii de riscuri (scală de impact și de probabilitate) Modul 10: Abordări Lean pentru probleme operaționale Principiile abordărilor Lean Concepte fundamentale Lean Identificarea și soluționarea problemelor în procese operaționale (value stream mapping)
- Număr anunț
- DA25883168
- Autoritate contractantă
- Autoritatea Nationala de Reglementare in domeniul Energiei (CUI 11514848)
- Furnizor / câștigător
- Confucius Consulting (CUI 21603691)
- Cod CPV
- 80532000-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 29.000 RON
- Valoare atribuită
- 29.000 RON
- Data publicării
- 30.06.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.