Atribuită
Cumpărare directă
Unitate emitenta Sodexo Pass Romania este autorizata de catre Ministerul Finantelor Publice pentru emiterea si gestionarea tichetelor sociale pentru gradinita. Autorizatie COD RO 008 TG 00013 din 12.03.2020, valabila pana la data de 04.04.2022. A.Tichetele sociale pentru gradinita Social Pass se acorda conform Legii nr. 248/2015 privind stimularea participarii în învatamântul prescolar a copiilor provenind din familii defavorizare si a HG nr. 15/2016 privind normele de aplicare a legii 248/2015.Cadrul legal a creat un sistem de sprijin pentru copiii prescolari la care participa mai multe institutii în fiecare comunitate: unitatea teritorial–administrativa, institutia de învatamânt prescolar, inspectoratul scolar si unitatea emitenta. Stimulentul, acordat prin intermediul unui tichet social pentru gradinita în valoare de 50 de lei lunar/copil, se acorda familiilor care au venit lunar de 284 de lei per membru de familie si ai caror copii au prezenta zilnica la gradinita. C.Pachetul de servicii cuprinde: • transportul gratuit al tichetelor si livrarea lor la adresa beneficiarului printr-o firma specializata de transport valori.Necesitatea autoritatii contractante este de 10 buc de tichete socialeX 50 de lei/tichet=500 de lei valoare.Transportul va fi suportat de catre furnizor.
- Număr anunț
- DA25897222
- Autoritate contractantă
- Comuna Ciumeghiu (Consiliul Local Ciumeghiu) (CUI 4641300)
- Furnizor / câștigător
- SODEXO PASS ROMANIA (CUI 11071295)
- Cod CPV
- 79823000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 0,01 RON
- Valoare atribuită
- 0,01 RON
- Data publicării
- 02.07.2020 00:00
- Data finalizării
- 03.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.