Atribuită
Cumpărare directă
O revizie . Se va face o revizie pana la 31.12.2020 pentru echipamentele din Anexa 1 în cadrul căreia se vor executa toate operaţiunile necesare pentru asigurarea funcţionării în condiţii optime a aparaturii după cum urmează: • Curăţarea şi verificarea funcţională ; • Verificarea componentelor aparaturii care sunt supuse uzurii; • Activităţi de întreţinere a aparaturii conform stării tehnice a acestora; • Calibrarea şi verificarea parametrilor de funcţionare conform specificaţiilor tehnice ale aparatului. • La încheierea reviziei se vor întocmi rapoarte de revizie în care se vor consemna toate operaţiunile efectuate şi starea curenta a aparatelor. 2.2 Reparaţii ori de câte ori apare o defecţiune pentru echipamentele din Anexa 1. LABSERVICE va trimite un inginer de service în maxim 2 zile lucrătoare de la sesizarea făcută de către beneficiar cu privire la o defecţiune. Piesele de schimb eventual necesare unei reparaţii se facturează separat. Manopera aferenta acestor intervenţii nu se facturează preţul acesteia fiind inclus în contractul de service. Dacă eliminarea defecţiunii nu este posibilă în locul de amplasare al aparatului, repararea se va efectua în cadrul laboratorului de service al firmei LABSERVICE. 2.3 Interventii la cerere pentru echipamentele din Anexa 2. Piesele de schimb eventual necesare unei reparaţii se facturează separat. Manopera aferenta acestor intervenţii se facturează cu 35Euro/ora, iar cheltuielile de deplasare cu 25 Euro/100Km.LABSERVICE va trimite un
- Număr anunț
- DA25935925
- Autoritate contractantă
- DIRECTIA SANITARA VETERINARA SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR GORJ (CUI 4351853)
- Furnizor / câștigător
- LABSERVICE SRL (CUI 14607410)
- Cod CPV
- 50410000-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 12.903,44 RON
- Valoare atribuită
- 12.903,44 RON
- Data publicării
- 09.07.2020 00:00
- Data finalizării
- 09.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.