Atribuită
Cumpărare directă
Asigurare facultativa de Incendiu si alte riscuri. 1. Riscuri asigurate: incendiu, trasnet, explozie,caderea aparatelor de zbor, ploaie torentiala, grindina, furtuna, greutatea startului de zapada, lovirea cladirii asigurate de un autovehicul, prabusire, alunecare teren, caderea accidentala de corpuri, inundare, cutremur, inundatii aluviuni provenite din revarsarea apelor de suprafata etc 2. informatii despre cladire: - clădirea este situată pe B-ul Iuliu Maniu, nr. 7-9, sector 6, București; - construcție cu structură de rezistență din beton armat, cu pereți exteriori din cărămidă arsă, cu fundația din beton; - clădirea are parter plus trei etaje și nu a suferit schimbări sau îmbunătățiri; prezintă scară de incendiu și luminatoare; suprafața totală construită 2032 m2, suprafața totală utilă 1778 m2, anul construcției 1979; - nu prezintă ascensoare și anexe; - prezintă măsuri de protecție la furt: se află în zona urbană, este împrejmuită, prezintă încuietori și gratii, este păzită permanent, este iluminată; - prezintă măsuri de protecție la incendiu: sursele de apă (hidranți funcționali și complet echipați: rețea proprie de apă); exctinctoare cu pulbere; - există autorizație PSI și o persoană desemnată responsabilă PSI; - fara fransize 3. Unitatea asigurata: U.M. 02411 Bucuresti 4. Valabilitate: 23.07.2020 - 22.07.2021. 5. Valoarea de inlocuire a mijloacelor fixe si a obiectelor de inventar: 2468463,00Lei conform listei anexate.
- Număr anunț
- DA25989227
- Autoritate contractantă
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02574 (CUI 4193125)
- Furnizor / câștigător
- ASIGURAREA ROMANEASCA - ASIROM VIENNA INSURANCE GROUP SA (CUI 336290)
- Cod CPV
- 66513200-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.528,85 RON
- Valoare atribuită
- 3.528,85 RON
- Data publicării
- 17.07.2020 00:00
- Data finalizării
- 22.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.