Atribuită
Cumpărare directă
Dezinfectia se va executa cu dispozitive ULV (ultra low volume) - nebulizare - ceata rece utilizand un dezinfectant de inalt nivel cu domeniu de activitate inclusiv virulicid (SR EN 14476)(produs biocid). Se va calcula volumul incaperilor si se tarifeaza lei/metru cub. La calculul suprafetelor pentru operatiunile de dezinsectie se va aplica un coeficient de 2,5 dat de Ministerul Agriculturii si Industriei Alimentare, prin Ordinul MAIA nr.76/1981, unde se regasesc, peretii despartitori, tavanele, dulapuri, paturi, conturul usilor si al geamurilor etc, indiferent daca inaltimea este mai mare sau mai mica de 2.5 m, deoarece nu se trateaza numai colturile si pardoseala incaperilor. Calculul general va fi astfel: Pentru dezinsectie mp x coef. 2,5 x 0,15 lei/mp = 0,375 lei/mp; Pentru dezinfectie mp x inaltimea cca 2,5 x 0,15 = 0,375 lei/mp; Pentru deratizare 0,15 lei/mp. Pentru pachet ce contine toate cele trei operatiuni pretul este de 0,375 + 0,375 +0,15 = 0,9 lei/mp. Pretul afisat este unul estimetiv! Pretul exact se va stabili in urma unei informari, in functie de suprafata, gradul de infestare si produsele optime, locatie, operatiuni si frecventa acestora si alte detalii.
- Număr anunț
- DA25958657
- Autoritate contractantă
- DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI GIURGIU (CUI 9902350)
- Furnizor / câștigător
- RUAL SERVICES S.R.L. (CUI 31102922)
- Cod CPV
- 90921000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 871,05 RON
- Valoare atribuită
- 871,05 RON
- Data publicării
- 13.07.2020 00:00
- Data finalizării
- 14.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.