Atribuită Cumpărare directă

DESCRIERE : 1.punga colectoare (2000 , 5000 sau 8000 ml ) , gradata la fiecare 100 ml - valva antireflux -dop de control al drenajului -filtru hidrofobic antibacterial 2.seringa 60 ml , gradata pana la 50 ml 3.Ace cu lungime de 80 mm , si diferite diametre (1,2-1,6-2,1 mm.), cu ascutire tripla 4. dop cu 3 cai si rotatie 360° care trebuie directionat de catre operator in timpul manevrelor de aspiratie si descarcat de lichidele biologice 5. Extensie cu terminal L.L.M. rotativ. 6. Pentru a activa dispozitivul, operatorul trebuie sa aspire cu seringa indreptand dopul pe axa de aspirare 7.Pentru a expulza lichidul, operatorul trebuie sa intoarca dopul pe axa de descarcare.Astfel , valva va stopa refluxul lichidului catre pacient. INDICATII : Dispozitivul poate fi utilizat pentru aspiratia si colectia de lichid pleural sau ascitic in conditii aseptice . MATERIALE: Punga si extensia - PVC medical Seringa - Polipropilena Dispozitiv latex free.

Număr anunț
DA25973649
Autoritate contractantă
SPITALUL MUNICIPAL MANGALIA (CUI 4515441)
Furnizor / câștigător
M-G EXIM ROMITALIA SRL (CUI 10363240)
Cod CPV
33141642-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.900 RON
Valoare atribuită
1.900 RON
Data publicării
15.07.2020 00:00
Data finalizării
16.07.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.900 RON

din 1.900 RON estimat