Atribuită
Cumpărare directă
Conform art. 16 alin. (1) din Legea nr. 24/2007 privind reglementarea şi administrarea spaţiilor verzi din intravilanul localităţilor – Republicată, cu toate modificările și completările ulterioare, Autorităţile administraţiei publice locale au obligaţia să ţină evidenţa spaţiilor verzi de pe teritoriul unităţilor administrative, prin constituirea registrelor locale ale spaţiilor verzi, pe care le actualizează ori de câte ori intervin modificări. Registrul local al spaţiilor verzi este un sistem informaţional care cuprinde datele tehnice ale tuturor spaţiilor verzi conform indicilor de calitate şi cantitate. Formatul electronic este un program special conceput pentru spatiile verzi cu ajutorul caruia se va putea vizualiza fisa spatiului verde ce contine plansa cu localizarea exacta a terenului spatiu verde, arbori izolati, terenuri degradate, arbori ocrotiti precum si informatii din fisa tehnica a spatiului verde conform Ord. nr. 1466 din 17/05/2010. Astfel având în vedere aceste măsuri și pentru a ne alinia cu reglementările legale în vigoare este necesară și prioritară achiziția Licențe de software AvanRSV Licență software AvanMAP necesare Elaborării Registrului Spațiilor Verzi al UAT Salonta.
- Număr anunț
- DA25987696
- Autoritate contractantă
- Municipiul Salonta (CUI 4593423)
- Furnizor / câștigător
- INTEGRISOFT SOLUTIONS SRL (CUI 12448483)
- Cod CPV
- 48000000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 86.400 RON
- Valoare atribuită
- 86.400 RON
- Data publicării
- 17.07.2020 00:00
- Data finalizării
- 17.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.