Atribuită
Cumpărare directă
Kit test pentru determinarea reziduurilor de pesticide Testul este bazat pe un principiu biochimic simplu Pe o parte a testului exista un disc care este saturat cu colinesteraza , o enima care traiesti in majoritatea organismelor vii, cu exceptia plantelor si care controleaza performanta musculara Pesticidele pot inhiba un organism care poate produce colinesteraza si ca urmare ucide acest organism Daca este o cantitate suficienta de pesticide in proba, va inactiva colinesteraza si discul va deveni alb O culoare albasta va indica un rezultat negativ pentru prezenta pesticidelor Agri screen kit este utilizat pentru a detecta majoritatea pesticidelor uzuale : organofosfurate, tiofosfati si carbamati din aer, apa, sol, produse alimentare, suprafete etc Probele pot fi uscate, ude sau cu solventi Se pot detecta mai multe produse care contin pesticide cum ar fi : Malathion, Sevin, Furadan, Systox, Vapona, Phosdrin, Metasystox, Guthion, Actellic, Dursban etc ( se poate furniza o lista completa daca este cazul ) Un kit contine : 25 teste, 25 ampule, un pahar si o bara de agitare.
- Număr anunț
- DA25993102
- Autoritate contractantă
- Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara din Bucuresti (CUI 4602041)
- Furnizor / câștigător
- SOLAGEN LABORATORY S.R.L. (CUI 40688678)
- Cod CPV
- 33793000-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.932,77 RON
- Valoare atribuită
- 1.932,77 RON
- Data publicării
- 20.07.2020 00:00
- Data finalizării
- 24.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.