Atribuită Cumpărare directă

ASEPTANIOS AD Dezinfectant pentru aeromicroflora, suprafete si dispozitive medicale pe cale aeriana INDICATII: ASEPTANIOS AD este un dezinfectant pentru suprafete si dispozitive medicale curatate in prealabil. MOD DE UTILIZARE: ASEPTANIOS AD se utilizeaza in absenta personalului, cu aparatul AEROSEPT COMPACT 250. Se introduce recipientul cu ASEPTANIOS AD in aparat. Se programeaza aparatul in functie de volumul incaperii ce urmeaza a fi dezinfectante dupa care se paraseste incaperea. Respectati timpul de contact. Aerisiti camera. COMPOZITIE CALITATIVA: Acid peracetic (+/-1200 ppm) Peroxid de hidrogen PROPRIETATI TEHNOLOGICE: Produs gata de utilizare; Solutie incolora; Stocare: intre 5 - 25 °C PROPRIETATI MICROBIOLOGICE: ASEPTANIOS AD – AEROSEPT COMPACT respecta cerintele standardului NF T 72-281 (bactericid, fungicid, sporicid) – 7 ml/m3 – 55 0C Bactericid: - Pseudomonas Aeruginosa, Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Enterococcus hirae Klebsiella pneumoniae, Staphylococcus aureus - 30 minute = 6 log - Acinetobacter baumanii, Enterobacter cloacae, Enterococcus aureus – 15 minute = 5 log Levuricid: - Candida albicans – 30 minute = 6 log Fungicid: - Aspergillus niger – 120 minute = 6 log Sporicid: - Bacillus subtilis - 120 minute = 5 log - Clostridium difificile – 60 minute = 4 log ASEPTANIOS AD este testat conform urmatoarelor norme europene: Bactericid: SR EN 1040; SR EN 1276; SR EN 13697 – 5 minute Micobactericid: SR EN 14348; SR EN 13697 – 5 minute Fungicid: SR EN 1275

Număr anunț
DA26015805
Autoritate contractantă
SPITALUL MUNICIPAL ADJUD (CUI 4410690)
Furnizor / câștigător
SANTOMED IMPEX SRL (CUI 25115790)
Cod CPV
33631600-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.800 RON
Valoare atribuită
1.800 RON
Data publicării
22.07.2020 00:00
Data finalizării
23.07.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.800 RON

din 1.800 RON estimat