Atribuită
Cumpărare directă
Servicii de întocmire documentații tehnice Reabilitare fațade imobil din municipiul Brașov. Documentația tehnică va cuprinde: - expertiza tehnică a imobilelor; - documentație de avizare pentru lucrările de intervenții și Devizul general; - documentație tehnică pentru autorizarea lucrărilor de intervenții și obținerea avizelor și acordurilor necesare emiterii autorizației de construire (DTAC); - Proiect tehnic (PT); - Detalii de execuție DDE, Liste de cantități, caiete de sarcini. Proiectantul va oferi și asistență tehnică aferentă lucrărilor. Proiectantul va elabora as-built-ul conform art. 15. lit. d) din HG 343/2017. Termen de predare a documentațiilor este de 45 de zile calendaristice de la data semnării contractului. Nota: În situația acceptării de către ofertant a prezentului detaliu de atribuire la valoare estimată/mp propusă de autoritatea contractantă de 1,90 lei/mp, se solicită depunerea ofertei (propunere tehnică și ofertă financiară) întocmită în concordanță cu specificațiile caietului de sarcini (atașat prezentului detaliu de atribuire), prin email la adresa : achizițiipublice@brasovcity.ro sau la sediul achizitorului, Primăria Municipiului Brașov, Bulevardul Eroilor nr. 8, la Centrul de Informații pentru Cetățeni, Camera 1, pentru a fi înregistrată. Termen de depunere 31.07.2020.
- Număr anunț
- DA26052242
- Autoritate contractantă
- MUNICIPIUL BRASOV (CUI 4384206)
- Furnizor / câștigător
- TOP-FORM SRL (CUI 10290793)
- Cod CPV
- 71322000-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 83.784,30 RON
- Valoare atribuită
- 83.784,30 RON
- Data publicării
- 29.07.2020 00:00
- Data finalizării
- 29.07.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.