Atribuită
Cumpărare directă
Sistem pentru colectarea datelor de mediu și climă compus din vector aerian de tip aripă fixă, multirotor si camera termala: Caracteristici UAV tip aripă fixă: - greutate maximă la decolare 2,5 kg; - greutate maximă payload 500g; - anvergură: max. 2m; - lansare din mână; - propulsie electrică în configurație tractor; - structură din material compozit; - aeronava in configurație clasică cu profundor în V; - structură demontabilă pentru transport; - demontarea /montarea structurii se poate face foarte ușor, fără să necesite instrumente/accesorii specifice; - posibilitatea de schimbare a payload-ului fără a fi necesara reconfigurarea centrului de greutate a UAV-ului; - posibilitatea de reconfigurare a capacului payload-ului în funcție de payload-ul ales; - timp de zbor: mai mare de 50min; - funcții de decolare și aterizare automată; - interfață software pentru planificarea și monitorizarea zborului; - posibilitatea de control full manual; - controlul zborului prin două canale (frecvențe) diferite; - afișarea parametrilor de zbor în modulul de radiocomandă; - posibilitatea de zbor doar prin comandă de telemetrie; - posibilitatea de comandă a senzorilor prin intermediul comenzilor transmise de la sol; - posibilitatea de interfațare a diferiților senzori cu funcțiile automate ale autopilotului; - link video FPV cu afișare în softul de monitorizare; Caracteristici UAV tip multirotor: - greutate maximă la decolare 4,5 kg; (...) Conform specificațiilor tehnice atașate.
- Număr anunț
- DA26138451
- Autoritate contractantă
- MUNICIPIUL BRASOV (CUI 4384206)
- Furnizor / câștigător
- SWD ROBOTIC S.R.L. (CUI 14474179)
- Cod CPV
- 31644000-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 73.150 RON
- Valoare atribuită
- 73.150 RON
- Data publicării
- 13.08.2020 00:00
- Data finalizării
- 19.08.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.