Atribuită
Cumpărare directă
Solicitant: Directia tehnica; Responsabil achizitie: Lupulescu Florin VELT MMA 160 - Aparat de sudura tip invertor Specificatii tehnice: Model MMA-160 Tensiune alimentare(V) monofazat,230±15% Frecventa (Hz) 50/60 Putere absorbita(KVA) 6.5 Curent de sudura (A) 30-160 Regim de functionare(%) 80% Eficienta(%) 85 Clasa de izolatie F Clasa de protectie lP23 Greutate(Kg) 4.5 Dimensiuni(mm) 292X140X200 Electrod utilizat (mm) 1.6 – 4.0 Descriere: Invertorul de sudura cu electrod invelit MMA (Manual Metal Arc) este construit pentru sudarea in curent continuu. Are multiple avantaje, printre care, poate suda cu toate tipurile de electrozi (electrozi rutilici, electrozi bazici, electrozi inox etc.), o gama diversificata de materiale cum ar fi otel aliat si nealiat, otel inoxidabil, fonta, aluminiu, cupru, etc. Are un gabarit redus, dar robust, fiabilitate si este usor de intretinut. Alaturi de cele mentionate anterior, invertorul Velt are reglaj continuu al curentului de sudura, protectie termica cu termostat. Invertoarele de sudura VELT sunt incadrate in gama profesionala de echipamente si se preteaza pentru executarea de lucrari din industrie, dar si din gospodarii. Invertoarele de sudura Velt sunt construite avand la baza tehnologia IGBT (Insulated-Gate Bipolar Transistor), care este ultima tehnologie in domeniul fabricarii invertoarelor pentru sudura. Acesta tehnologie permite reducerea gabaritului aparatului de sudura fara a sacrifica randamentul acestuia. Astfel, invertoarele de s
- Număr anunț
- DA26110525
- Autoritate contractantă
- UNIVERSITATEA "BABES-BOLYAI (CUI 4305849)
- Furnizor / câștigător
- IT REPUBLIC SRL (CUI 21515603)
- Cod CPV
- 44315100-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 704,20 RON
- Valoare atribuită
- 704,20 RON
- Data publicării
- 10.08.2020 00:00
- Data finalizării
- 11.08.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.