Atribuită
Cumpărare directă
Radonul este un gaz radioactiv care rezulta din dezintegrarea radiului. In concentratii crescute, acesta poate provoca cancer si alte boli pulmonare grave. Radonul se gaseste peste tot, in atmosfera si in locuinte. Modelul ML-CNR-05 prezinta posibilitatea de afisare a valorilor medii inregistrate pe durata unei zile, 7 zile sau ultimului an. Datorita portabilitatii, acest aparat poate fi utilizat pentru determinarea cantitatii de radon din locuinte, locul de munca, din scoli sau gradinite. Gaze detectate Radon Domeniu de masura: 0-9999 Bq/m3 Concentratie medie determinata: Zilnic/saptamanal/anual Dimensiuni: 120 x 69 x 22.5 mm Greutate: 130 gr (cu baterii) Metoda de detectie: Detecteaza particulele alfa cu un senzor tip fotodioda cu silicon Determina radonul, eliminand din calcul interferenta radioizotopilor Polonium-218 si Polonium- 214, care emit tot radiatii alfa Metoda de prelevare probe: Difuziune pasiva a radonului Valori masurate (la 100 Bq/m3): 20 % pentru 7 zile 10 % pentru 30 zile Acuratete: <5% ± 5 Bq/m3 Timp de raspuns: 1 sec + 1 sec. pentru incarcare Alimentare: 3 baterii AAA alcaline LR03 Durata de viata a bateriei: 3 ani Consum: <250 mW Parametrii de operare: 0...+40 oC <95 % UR
- Număr anunț
- DA26144136
- Autoritate contractantă
- Universitatea Aurel Vlaicu din Arad (CUI 3519500)
- Furnizor / câștigător
- MULTILAB (CUI 15537534)
- Cod CPV
- 38000000-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.930 RON
- Valoare atribuită
- 1.930 RON
- Data publicării
- 14.08.2020 00:00
- Data finalizării
- 17.08.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.