Atribuită
Cumpărare directă
Cutii ambalaj lemn FC”, conform oferta tehnica nr. 73/22.07.2020, Adresa clarificari nr. 84/31.07.2020, oferta financiara din 05.08.2020 si cerinte CS-DT-87/11.06.2020, Ed.1 si Desene .Doc insotitoare: cf CS. Recepţia produselor se va face la FCN Piteşti, in baza doc, insotitoare, conform procedurilor interne FCN. Dacă produsele ce fac obiectul comenzii nu corespund cerintelor, achizitorul are dreptul de a-le respinge, iar furnizorul are obligaţia, fără a modifica preţul comenzii sa înlocuiasca produsele refuzate, sau de a face toate modificările necesare pentru ca produsele să corespundă specificaţiilor tehnice intr-o perioada agreata de ambele parti, care sub nici o forma nu va depasi termenul initial de livrare.În cazul în care, din vina sa exclusivă, Furnizorul nu îşi îndeplineşte obligaţiile asumate prin contract, sau isi executa obligatiile in mod defectuos, atunci Achizitorul are dreptul de a calcula si retine, ca penalitati, o sumă echivalentă cu o cota procentuala de 0,2% pe zi de întârziere din valoarea obligatiilor neindeplinite, până la îndeplinirea efectivă a obligaţiilor. In cazul in care, din culpa sa exclusiva, Achizitorul nu isi onoreaza obligatiile de plata in termenul convenit in contract, atunci acestuia ii revine obligatia de a plati, ca penalitati, o suma echivalenta cu o cota procentuala de 0,2 %/zi de intarziere din plata neefectuata, pana la data platii efective, dar nu mai mult decat valoarea debitului.
- Număr anunț
- DA26115278
- Autoritate contractantă
- Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A. (CUI 10874881)
- Furnizor / câștigător
- TEHNOPLAST SRL (CUI 138128)
- Cod CPV
- 44614100-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 21.054 RON
- Valoare atribuită
- 21.054 RON
- Data publicării
- 10.08.2020 00:00
- Data finalizării
- 10.08.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.