Atribuită
Cumpărare directă
STERILIZANT PT INSTRU MED CHIRURGICAL SI TERMOSENSIBIL PE BAZA DE ACID PERAC - ANIOSEPT ACTIV Substanţe active: să fie în conformitate cu Regulamentul delegat (UE) nr. 1.062/2014 al Comisiei din 4 august 2014 privind programul de lucru pentru examinarea sistematică a tuturor substanţelor active existente, conţinute de produsele biocide, menţionat în Regulamentul (UE) nr. 528/2012 al Parlamentului European şi al Consiliului, corespunzătoare tipului de produs avizat - Produsul sa prezinte aviz eliberat de Comisia Nationala de Produse Biocide a Ministerului Sanatatii produsul sa respecte prevederile O.M.S.NR. 961/2016 ( ART. 12 ) - sa fie incadrat ca biocid, grupa principala I, tip de produs 2 si sa prezinte rezultatele de laborator care au demonstrat eficacitatea acestora si in baza carora a fost emis avizul; - sa fie inclus in “Registrul national al produselor biocide” - forma actualizata Daca este incadrat ca dispozitiv medical, produsul sa fie insitit de Dovada inregistrarii produsului – dispozitiv medical in baza de date a Ministerului Sanatatii in Ordinul Nr. 372 din 26 martie 2015 privind inregistrarea dispozitivelor medicale art. 9, Declaratie de conformitate CE eliberata de producator din care sa rezulte ca produsul este conform Directivei 93/42.CEE, Atestatul CE de aprobare a sistemului complet de asigurare a calitatii productiei emis in baza Directivei Dispozitivelor Medicale 93/42/CEE Fiecare lot livrat va fi insotit de certificate de calitate si de analiza fizico- c
- Număr anunț
- DA26203625
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC DE CHIRURGIE ORO-MAXILO-FACIALA PROF. DR. DAN THEODORESCU (CUI 4267265)
- Furnizor / câștigător
- UNIMEDIK IMPEX SRL (CUI 30410916)
- Cod CPV
- 24455000-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.190 RON
- Valoare atribuită
- 1.190 RON
- Data publicării
- 26.08.2020 00:00
- Data finalizării
- 27.08.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.