Atribuită
Cumpărare directă
În vederea desfășurării în bune condiții a activităților specifice, Ministerul Transporturilor, Infrastructurii și Comunicațiilor intenționează să achiziționeze, 17.100 litri motorină și 4.500 litri benzină pe bază de carduri. Se va încheia un contract pe o perioadă de 3 luni. Achizitorul prevede posibilitatea prelungirii duratei contractului și suplimentarea cantității de carburant, prin act adițional, cu condiția existenței resurselor financiare alocate pentru aceasta destinație, dar fără a depăși pragul valoric prevăzut la art. 7, alin. (5) din Legea 98/2016 privind achizițiile publice. Pentru achiziționarea de carburanți auto (benzina si motorina), furnizorul va acorda un discount comercial, în valoare de 0,05 lei/litru fără TVA, calculat la prețul pe litru al carburantului din data achiziționării de către achizitor. Documentele solicitate prin specificațiile tehnice atașate, vor fi transmise la adresa de e-mail costel.tilea@mt.ro.
- Număr anunț
- DA26184609
- Autoritate contractantă
- Ministerul Transporturilor și Infrastructurii (CUI 13633330)
- Furnizor / câștigător
- OMV PETROM MARKETING SRL (CUI 11201891)
- Cod CPV
- 09134200-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 82.368 RON
- Valoare atribuită
- 82.368 RON
- Data publicării
- 24.08.2020 00:00
- Data finalizării
- 25.08.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.