Atribuită
Cumpărare directă
Dezinfectant GEL pt. dezinf. chirurg. si igienica a mainilor cu etanol DESDERMAN PURE GEL - 1 litru Substanţe active: să fie în conformitate cu Regulamentul delegat (UE) nr. 1.062/2014 al Comisiei din 4 august 2014 privind programul de lucru pentru examinarea sistematică a tuturor substanţelor active existente, conţinute de produsele biocide, menţionat în Regulamentul (UE) nr. 528/2012 al Parlamentului European şi al Consiliului, corespunzătoare tipului de produs avizat -Să nu producă iritaţii la utilizări repetate, să fie specificat factorul de protecţie tegumentară -Să prezinte perioada de valabilitate/stabilitate/siguranţă în timp împotriva contaminării, din momentul deschiderii recipientului (conform Ordinului ministrului sănătăţii nr. 961/2016, cu modificările ulterioare) -Produsul sa prezinte aviz eliberat de Comisia Nationala de Produse Biocide a Ministerului Sanatatii produsul sa respecte prevederile O.M.S.NR. 961/2016 ( ART. 1) sa fie incadrat ca biocid, grupa principala I, tip de produs 1 si sa prezinte rezultatele de laborator care au demonstrat eficacitatea acestora si in baza carora a fost emis avizul -Să nu producă iritaţii la utilizări repetate, să fie specificat factorul de protecţie tegumentară. -Să prezinte perioada de valabilitate/stabilitate/siguranţă în timp împotriva contaminării, din momentul deschiderii recipientului (conform Ordinului ministrului sănătăţii nr. 961/2016). -Condiţionare produs - recipienţi de maximum 1.000 ml, cu pompă de doza
- Număr anunț
- DA26207560
- Autoritate contractantă
- SPITALUL CLINIC DE CHIRURGIE ORO-MAXILO-FACIALA PROF. DR. DAN THEODORESCU (CUI 4267265)
- Furnizor / câștigător
- INTERCOOP SRL (CUI 4275950)
- Cod CPV
- 33631600-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.620 RON
- Valoare atribuită
- 1.620 RON
- Data publicării
- 27.08.2020 00:00
- Data finalizării
- 27.08.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.