Atribuită Cumpărare directă

Fagure si placa ambalaj, conform oferta tehnica nr. 102/11.08.2020, Adresa clarificari nr. 107/71.08.2020, oferta financiara nr. 114/19.08.2020 si cerinte CS-DT-86/11.06.2020, Ed.1 si Desene anexate.Doc insotitoare: cf CS. Recepţia produselor se va face la FCN Piteşti, in baza doc, insotitoare, conform procedurilor interne FCN. Dacă produsele ce fac obiectul comenzii nu corespund cerintelor, achizitorul are dreptul de a-le respinge, iar furnizorul are obligaţia, fără a modifica preţul comenzii sa înlocuiasca produsele refuzate, sau de a face toate modificările necesare pentru ca produsele să corespundă specificaţiilor tehnice intr-o perioada agreata de ambele parti, care sub nici o forma nu va depasi termenul initial de livrare.În cazul în care, din vina sa exclusivă, Furnizorul nu îşi îndeplineşte obligaţiile asumate prin contract, sau isi executa obligatiile in mod defectuos, atunci Achizitorul are dreptul de a calcula si retine, ca penalitati, o sumă echivalentă cu o cota procentuala de 0,2% pe zi de întârziere din valoarea obligatiilor neindeplinite, până la îndeplinirea efectivă a obligaţiilor. In cazul in care, din culpa sa exclusiva, Achizitorul nu isi onoreaza obligatiile de plata in termenul convenit in contract, atunci acestuia ii revine obligatia de a plati, ca penalitati, o suma echivalenta cu o cota procentuala de 0,2 %/zi de intarziere din plata neefectuata, pana la data platii efective, dar nu mai mult decat valoarea debitului.

Număr anunț
DA26188249
Autoritate contractantă
Societatea Nationala NUCLEARELECTRICA S.A. (CUI 10874881)
Furnizor / câștigător
TEHNOPLAST SRL (CUI 138128)
Cod CPV
19521000-4
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
23.140 RON
Valoare atribuită
23.140 RON
Data publicării
24.08.2020 00:00
Data finalizării
24.08.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

23.140 RON

din 23.140 RON estimat