Atribuită Cumpărare directă

1.Dezinfectant pentru maini - 20 buc Dezinfectant Lichid pentru Maini si Tegumente Hexid G&M 2000, 1000ml: produs lichid incolor cu proprietati dezinfectante si antiseptice, conceput pentru distrugerea germenilor patogeni de la nivelul tegumentelor in proportie de 99,99%. Se aplica usor datorita dozatorului special cu pompita, fiind ideal pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor personalului din unitati medicale si farmaceutice, saloane si centre de cosmetica si infrumusetare etc, precum si pentru dezinfectia pielii inainte de injectii, perfuzii, transfuzii, vaccinari, interventii chirurgicale sau a plagilor post-operatorii. Produs gata preparat, nu necesita apa sau clatire. Actiune biocida: bactericid, fungicid, mycobactericid, tuberculocid, virucid. Compozitie: clorhexidina 0,5%, etanol 36%, isopropanol 24%, glicerina, apa Mod de utilizare: se utilizeaza ca atare, fara diluare. Pentru dezinfectia igienica: se aplica in palme 3ml de produs si se freaca mainile timp de 30 secunde, iar pentru dezinfectia chirurgicala: se utilizeaza 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 90 secunde. In ambele cazuri se repeta procedura de 2 ori. Cantitate: 1000 ml cu dozator. 2. Dezinfectant pentru suprafete - 30 litrii Dezinfectant Lichid si solutie de curatare impotriva bacteriilor, fungilor virusurilor. Se va prezenta : Aviz pentru biocide la livrarea produselor.

Număr anunț
DA26228963
Autoritate contractantă
DIRECTIA DE ASISTENTA SOCIALA TARGU MURES (CUI 39906612)
Furnizor / câștigător
MEDICAL CORP SRL (CUI 10770287)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.665 RON
Valoare atribuită
1.665 RON
Data publicării
31.08.2020 00:00
Data finalizării
01.09.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.665 RON

din 1.665 RON estimat