Atribuită
Cumpărare directă
Asigurarea patrimoniului- cladiri si bunuri continute in cladiri- impotriva tuturor riscurilor. - Cladirea din B-dul 1 Decembrie nr. 39, Deva , constructie tip P+E+M, suprafata construita 640 mp, suprafata desfasurata 1920 mp. - Structura de rezistenta a cladirii este compusa astfel: fundatie piatra, pereti zidarie caramida si compartimentari din ghips carton, plansee beton armat, sarpanta lemn si invelitoare din tigla, valoare 2002815 lei. - Pardoselile sunt mixte : mozaic, gresie si parchet laminat. - Încalzirea se face cu centrala proprie, autorizata I.S.C.I.R. - Exista instalatie de paratrasnet, hidranti interiori si exteriori. - Fumatul este reglementat, si sunt amenajate locuri speciale pentru fumat. - Exista sistem de alarma de incendiu. - Paza cladirii este asigurata 24 de ore din 24 de catre o firma specializata. - Cladirea are sistem de supraveghere video cu monitorizare în incinta, precum si sistem de alarma antiefractie. - În cladire exista instalatii de climatizare. - Nu s-au înregistrat daune în ultimul an. 2.2 Bunurile (colectiile) de asigurat Nr. Crt./Denumire/ Nr. piese /Valoare inventar – lei: 1. Colectie arta decorativa- 509/180.584,60 ; 2. Colectie arta -1136/ 1.247.538,65 ; 3. Biblioteca (mijloace fixe)- 79 / 292.091,00 . Noua polita va fi incheiata incepand cu 28 septembrie 2020, pe o durata de 12 luni
- Număr anunț
- DA26305651
- Autoritate contractantă
- MUZEUL CIVILIZATIEI DACICE SI ROMANE (CUI 4521460)
- Furnizor / câștigător
- GROUPAMA ASIGURARI SA (CUI 6291812)
- Cod CPV
- 66515200-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.583,33 RON
- Valoare atribuită
- 2.583,33 RON
- Data publicării
- 10.09.2020 00:00
- Data finalizării
- 10.09.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.