Atribuită
Cumpărare directă
- compozitie material: pvc transparent; - sonda aspiratie cu valva, radioopaca pentru vizibilitate la razele X, varf deschis cu 2 ochi mari laterali; - tub este compatibil cu lumenul cateterului pentru o aspiratie eficienta fara infundare; - tub moale flexibil pentru introducerea atraumatica prin tubul endotraheal; 50 cm - nepirogenic, netoxic; - cod de culoare international; - impachetare individuala, sterilizat cu oxid de etilena; - ambalare si etichetare conform EU-MDD (EU Medical Device Directive) (numele produsului, descriere, cod, valabilitate, lot, mod de sterilizare, dimensiuni si adresa producator ); Se folosesc pentru aspiratia traheala – ajuta la indepartarea secretiilor din trahee si bronhii. Aspirarea traheala produce tuse ceea ce ajuta la mobilizarea secretiilor. Prin aspirare traheala se poate preveni pneumonia rezultata ca urmare a stagnarii secretiilor in caile aeriene. Aspirarea traheala se va face ori de cate ori este nevoie si necesita o tehnica sterila. Va rugam sa specificati marimea dorita! Mod de ambalare 50 buc/set.
- Număr anunț
- DA26267541
- Autoritate contractantă
- Spitalul Clinic de Boli Infectioase "Sf. Cuv. Parascheva" Galati (CUI 3347072)
- Furnizor / câștigător
- VETRO DESIGN SRL (CUI 8409931)
- Cod CPV
- 33141641-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 224,50 RON
- Valoare atribuită
- 224,50 RON
- Data publicării
- 04.09.2020 00:00
- Data finalizării
- 07.09.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.