Atribuită Cumpărare directă

ecomandat ca dezinfectant si antiseptic in igiena umana si animala. Se recomanda pentru dezinfectia igienica si chirurgicala a mainilor inainte si dupa operatii. Este indicat pentru dezinfectia tegumentelor inainte de efectuarea injectiilor, vaccinarilor, transfuziilor, perfuziilor, intervantiilor chirurgicale, pentru dezinfectia postoperatorie a plagilor, pentru dezinfectia tegumentelor personalului din industria farmaceutica si cosmetica, din saloanele de cosmetica, in profilaxia impotriva infectiilor cu HBV si HIV. Este indicat pentru dezinfectia mainilor personalului din spitale, din industria farmaceutica si cosmetica, a mainilor elevilor si salariatilor, a mainilor persoanelor aflate in deplasare, etc. Se foloseste ca atare, nediluat. Pentru dezinfectia igienica a mainilor, se recomanda 3 ml de produs cu care se maseaza mainile timp de 30 secunde; procedura se repeta de doua ori. Pentru dezinfectia cirurgicala a mainilor se recomanda 3 ml de produs cucare se maseaza mainile timp de 90 secunde; procedura se repeta de doua ori. Bacterici, fungicid, mycobactericid, tuberculocid, virucid. Aspect : lichid limpede Culoare : incolor sau albastru Densitate ( 20 grade Celsius ) : 1,0 – 1,1 g/cc pH : 6,5 + 0,5 Indice de refractie ( 20 grade Celsius ) : 1,36 + 0,0

Număr anunț
DA26309044
Autoritate contractantă
COLEGIUL NATIONAL IASI (CUI 4541718)
Furnizor / câștigător
MEDINET HYGIENE CONSULTING S.R.L. (CUI 18223129)
Cod CPV
33741300-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
1.255,50 RON
Valoare atribuită
1.255,50 RON
Data publicării
10.09.2020 00:00
Data finalizării
18.09.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

1.255,50 RON

din 1.255,50 RON estimat