Atribuită Cumpărare directă

Cu ajutorul umidometrului MLBM12 măsurați în câteva secunde umiditatea în lemn și construcții. Electrozii metalici se pot schimba ușor, permițând o legătură solidă cu materialul de măsurat și garantând rezultate sigure de măsurare. Cu două module de măsurare la alegere, puteți seta MLBM12 fie pe măsurarea umidității în lemn la cherestea și lemn de foc, sau pe măsurarea umidității în construcții, la materialele moi precum gips, tencuială sau șapă. Pe lângă umiditatea în materiale, aparatul măsoară și temperatura în încăpere, care o puteți citi la alegere, în °C sau °F. Umidometru are o deconectare automată, pentru o durată lungă de viață a bateriilor. Umidometrul se deconectează de la sine dacă nu e utilizat, după ca. 2 minute. Pentru măsurarea umidității din lemn, în aparat se află o curbă de calibrare, care corespunde sorturilor de lemn relevante în Europa. Astfel, pentru o indicare a conținutului de umiditate în lemn nu sunt necesare reglări suplimentare. Date tehnice:  Principiul de măsurare: metoda rezistivității  Lungime electrod: ca. 8 mm  Electrozi: integrați, schimbabili  Condiții de mediu permise: 0 până la +50 °C / 0 până la 85% u.r.  Alimentare: 4x LR44  Dimensiuni (L x l x H): 96 x 40 x 20 mm  Greutate: 83 g Umiditate lemn  Domeniul de măsurare: 6 până la 44 %  Precizie: ca. ± 2 %  Rezoluție: 1% Umiditate construcții  Domeniul de măsurare: ca. 0,2 până la 2,0 %  Precizie: ca. ± 0,2 %  Rezoluție: 0,1 % Temperatură  Domeniul de măsurare: 0 până la 50

Număr anunț
DA26293600
Autoritate contractantă
UNIVERSITATEA TEHNICA DIN CLUJ NAPOCA (CUI 4288306)
Furnizor / câștigător
MULTILAB (CUI 15537534)
Cod CPV
38300000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
135 RON
Valoare atribuită
135 RON
Data publicării
09.09.2020 00:00
Data finalizării
11.09.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

135 RON

din 135 RON estimat