Atribuită
Cumpărare directă
Servicii de intretinere si reparatii a echipamentelor IT (calculatoare, servere, imprimante) si a retelei de date (inclusiv furnizarea de piese de schimb si consumabile).Serviciile de mentenanta periodica a echipamentelor :verificarea faptului ca echipamentele isi pastreaza caracteristicile initiale si sunt in continuare in parametrii de functionare stabiliti de fabricant, asigurarea intretinerii preventive; - pana la expirarea perioadei de valabilitate a contractului, se vor executa o verificare/ an/ echipament, in locatiile beneficiarului unde sunt instalate echipamentele; Pentru computere (desktop / laptop): - curatare fizica interna – unitate centrala si componente: - aspirare praf, gresare/degresare, reglaje, aplicare pasta termoconductoare; - curatare cooler, ventilator, lentile unitati optice. - curatare fizica externa – inclusiv monitor; - diagnoza gradului de uzura a diferitelor subansamble / recomandari; - instalare / dezinstalare / configurare / optimizare / upgrade BIOS / sistem operare / drivere / componente hardware / software pus la dispozitie de beneficiar; - actualizare / instalare si configurare aplicatie antivirus / devirusari – cu software pus la dispozitie de beneficiar; - optimizare procese de citire/scriere informatii pe hard-disk: defragmentare / verificare hard-disk de erori fizice; - informatiile stocate pe echipamente: back-up / recuperari date / transfer date; - verificarea conexiunii calculatoarelor la reteaua interna (LAN): placa retea, cabluri,
- Număr anunț
- DA26362424
- Autoritate contractantă
- SCOALA GIMNAZIALA COMUNA REMETEA MARE (CUI 29138410)
- Furnizor / câștigător
- TCA-DISTRIBUTION GRUP SRL (CUI 18133662)
- Cod CPV
- 50323000-5
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.000 RON
- Valoare atribuită
- 1.000 RON
- Data publicării
- 16.09.2020 00:00
- Data finalizării
- 17.09.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.