Atribuită Cumpărare directă

Obiectul contractului constă în asigurarea serviciilor de verificare, întreţinere, revizie şi reparaţie a instalaţiilor de aer condiţionat montate la sediul Consiliului Judeţean Vâlcea (74 aparate de aer condiţionat). Activitatea principală constă în asigurarea service-ului la cele 74 instalaţii de aer condiţionat, lunar, prin desfăşurarea în condiţii optime a următoarelor operaţiuni: - verificarea şi curăţarea filtrelor unităţilor interne; - igenizarea unităţii interioare; - verificarea şi curăţarea radiatorului şi schimbătoarelor unităţilor interne şi externe cu substanţe speciale; - curăţarea radioului unităţii exterioare; - verificarea cantităţii de agent frigorific; - verificarea telecomenzilor; - verificarea funcţională a aparatelor; - pentru reparaţiile accidentale constând în intervenţia la circuitul frigorific şi completarea cu freon (gaz), înlocuirea unor piese (compresoare, ventilatoare, etc.), defecţiuni ce apar în mod firesc în timpul exploatării echipamentului, se emit facturi fiscale, separat pentru piesele înlocuite, însoţită de certificatul de garanţie. Durata prezentului contract este de 12 luni.

Număr anunț
DA26420686
Autoritate contractantă
JUDETUL VALCEA (CUI 2540929)
Furnizor / câștigător
PROFRIG IMPEX SRL (CUI 9856695)
Cod CPV
50800000-3
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
12.540 RON
Valoare atribuită
12.540 RON
Data publicării
23.09.2020 00:00
Data finalizării
24.09.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

12.540 RON

din 12.540 RON estimat