Atribuită
Cumpărare directă
Tifon absorbant din tesatura de bumbac neteda, albita si purificata, de culoare alba, practic inodora, care nu contine coji sau seminte sau alte impuritati si lipsita de defecte de tesere, conform cu Standardul SR EN 14079:2003; -fara aciditate/alcalinitate, fara amidon si dextrine, fara substante tensioactive, calciu sau cloruri; -materie prima: bumbac 100%, conform SR EN 14079:2003; -greutatea pe unitate de suprafata 27,0 gr/m2, conform standardului SR EN 14079:2003; -rezistenta la rupere( exprimata in Newtoni ): peste 110N in urzeala si peste 80N in batatura, conform standardului SR EN 14079:2003; -timp de imersie: sub 4 secunde, conform standardului SR EN 14079:2003; -substante solubile in apa: sub 0.5 %, conform standardului SR EN 14079:2003; -substante solubile in eter: sub 0.5 %, conform standardului SR EN 14079:2003; -substante tensioactive: sub 2 mm,conform standardului SR EN 14079:2003; -pierdere la uscare: sub 8%,conform standardului SR EN 14079:2003; -cenusa sulfatata: max.0.40%,conform standardului SR EN 14079:2003; -etichetare conform normelor EU Medical Devices Directive, respectiv marcaj CE, nume produs, cod, lot, valabilitate, dimensiuni, descriere, producator. -Ambalaj primar de polietilena, ambalaj secundar din carton, in role, marcaj CE.
- Număr anunț
- DA26447300
- Autoritate contractantă
- MINISTERUL APARARII - UNITATEA MILITARA 02489 GALATI (CUI 3346980)
- Furnizor / câștigător
- NOVITRADE SRL (CUI 15011423)
- Cod CPV
- 33141114-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 5.160 RON
- Valoare atribuită
- 5.160 RON
- Data publicării
- 28.09.2020 00:00
- Data finalizării
- 29.09.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.