Atribuită
Anunț de participare adjudecat cu 62,1% sub estimat
Contract de furnizare publicatii romanesti si publicatii straine pentru anul 2019
- Număr anunț
- SCN1035369
- Autoritate contractantă
- Universitatea de Stiinte Agronomice si Medicina Veterinara din Bucuresti (CUI 4602041)
- Furnizor / câștigător
- ROMDIDAC SA (CUI 1555719)
- Cod CPV
- 22120000-7 · Publicatii (Rev.2)
- Tip contract
- Furnizare
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Procedura simplificatacum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 111.235 RON
- Valoare atribuită
- 42.111,12 RON 62,1% sub estimat
- Data publicării
- 15.01.2019 08:21
- Anunț de atribuire
- SCNA1014840
- Termen limită
- 29.01.2019 15:00
- Documentație de atribuire
- DF1037113
Documente
Documentația de atribuire
- cs lot 1 si 2 final-semnat.doc.p7s
- cs lot 3 si 4 final-semnat.doc.p7s
- FisaDate_DF1037113.pdf
- Formulare-semnat.docx.p7s
- model contract-semnat.doc.p7s
DUAE
Loturi (4)
Estimat: 111.235 RON Adjudecat: 42.111,12 RON
| Lot | Obiect | Estimat | Câștigător | Adjudecat |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Abonamente la periodice romanesti pentru perioada 01.01.2019 - … | 8.380 RON | TOP SEVEN WEST | 7.181,12 RON ↓14,3% |
| 2 | Abonamente la periodice straine pentru perioada 01.01.2019-31.1… | 32.380 RON | ROMDIDAC S.A. | 31.717 RON ↓2,0% |
| 3 | Publicatii periodice romanesti achizitionate prin abonament pen… | 5.333 RON | TOP SEVEN WEST | 3.213 RON ↓39,8% |
| 4 | Publicatii perodice straine achizitionate prin abonament pentru… | 65.142 RON | Anulat | — |
Participanți · 2 oferte
Oferta 1
Câștigător Individuala
Ofertant
TOP SEVEN WEST SRL CUI RO28607070
Oferta 2
Câștigător Individuala
Ofertant
ROMDIDAC SA CUI RO 1555719
Valoare atribuită
42.111,12 RON
din 111.235 RON estimat
62,1%
Adjudecat la 37,9% din estimat · economie 69.123,88 RON
Vezi pe e-licitatie.ro Licitații similare Urmărește licitațiaDate preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.