Atribuită
Cumpărare directă
Servicii de mentenanta - actualizare software Inland ECDIS, actualizarea licentelor Inland Ecdis din dotarea unui numar de 12 nave la ultima versiune cu validarea optiunilor AIS, ENC si sonda navigatie.In cazul in care Prestatorul nu reuseste sa-si indeplineasca obligatiile asumate prin comanda, atunci Achizitorul are dreptul de a solicita ca penalitati o suma echivalenta cu 0,1% din obligatia nerealizata din valoarea comenzii pentru fiecare zi de intarziere, pana la indeplinirea efectiva a obligatiilor. Penalitatile se vor aplica incepand cu prima zi de intarziere de cand nu s-au respectat obligatiile conform termenului de prestare convenit. Valoarea penalitatilor nu va putea depasi valoarea debitului initial pentru care s-au calculat. In cazul in care Achizitorul nu isi onoreaza obligatiile de plata in termenul convenit, Prestatorul are dreptul de a solicita penalitati o suma echivalenta cu 0,1% din plata neefectuata pentru fiecare zi de fiecare zi de intarziere. Valoarea penalitatilor nu va putea depasi valoarea debitului initial pentru care s-au calculat.
- Număr anunț
- DA26467873
- Autoritate contractantă
- REGIA AUTONOMA "ADMINISTRATIA FLUVIALA A DUNARII DE JOS" GALATI (CUI 1644670)
- Furnizor / câștigător
- PERISKAL SRL (CUI 16666561)
- Cod CPV
- 72200000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 16.764 RON
- Valoare atribuită
- 16.764 RON
- Data publicării
- 30.09.2020 00:00
- Data finalizării
- 01.10.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.