Atribuită
Cumpărare directă
Pastă pe bază de hidroxid de calciu- CK Calcipast 2,1G Hidroxid de Calciu pentru obturatii provizorii de canal. Pasta de hidroxid de calciu destinata obturatiilor provizorii de canal nu necesita amestecare. Ajuta la refacerea tesutului periapical distrus. Formula chimica stimuleaza formarea dentinei si a tesutului dur in canale. Are un efect puternic antibacterian si de lunga durata. Stimuleaza crearea barierelor mineralizante. Are efect sicativ cu rol important in cazurile de exudate inflamatorii persistente. Calcipast este un material moale, care nu se intareste imediat dupa aplicarea in canalul radicular, initiind eliberarea controlata, de lunga durata, a ionilor de calciu. Stimuleaza refacerea tesutului periapical distrus. Protejeaza pulpa de stimuli termoelectrici. Protejeaza canalul radicular de dezvoltarea microorganismelor. Previne penetrarea exudatelor in canalul radicular. Utilizare: Introduceti aplicatorul pana la o treime din deschiderea apexului. Apasati pistonul seringii pana cand pasta ajunge la apex, apoi retrageti usor seringa. Inlaturati excesul de pasta utilizand o buleta sterila. Mod de prezentare: 1 buc. seringa / 2,1 g.
- Număr anunț
- DA26499574
- Autoritate contractantă
- SPITALUL JUDETEAN DE URGENTA VASLUI (CUI 3551942)
- Furnizor / câștigător
- TEHNODENT POKA SRL (CUI 1813923)
- Cod CPV
- 33141800-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 542,50 RON
- Valoare atribuită
- 542,50 RON
- Data publicării
- 05.10.2020 00:00
- Data finalizării
- 06.10.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.