Atribuită
Cumpărare directă
Radiația UV este o parte naturală a soarelui, care poate fi împărțită în trei categorii: UV-A, UV-B și UV-C. Doar UV-A și o mică parte din UV-B pătrund în atmosfera pământului.; radiația UV-C este complet absorbită. Lumina UV-C cu lungimea de undă de 253.7 nm este utilizată pentru sterilizarea aerului, a apei și a suprafețelor. ADN-ul microorganismelor este modificat, astfel încât reproducerea să nu mai fie posibilă. Dezinfectia aerului cu lampile bactericide cu flux de radiatii UV-C este asigurata intr-o camera de dezinfectie ; Aerul contaminat este drenat printr-un filtru al ventilatorului care retine praful sau alte particule contaminante; Intensitatea radiatiei UV si timpul in care aerul este retinut in camera de dezinfectie este reglat astfel incat aerul scos este lipsit de microrganisme; Viteza fluxului de aer prin camera de dezinfectie este de asemenea selectata; Fluxul fortat de aer rezultat este in circulatie continua ceea ce asigura dezinfectia intregii camere; Datorita folosirii radiatoarelor TUV 55, produse de Philips, a crescut posibilitatea de crestere a eficacitatii de dezinfectare ; Material carcasa externa a lampilor confectionat din otel rezistent la acid, suporturi din plastic special care protejeaza impotriva vibratiilor interiorul lampii; Radiatorul este protejat impotriva distrugerii datorita unei carcase din bare de otel placat cu nichel; folie transparenta speciala impotriva cioburilor de sticla, in cazul in care radiatorul se sparg
- Număr anunț
- DA26567493
- Autoritate contractantă
- Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures (CUI 4322742)
- Furnizor / câștigător
- MULTILAB (CUI 15537534)
- Cod CPV
- 31515000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 3.062 RON
- Valoare atribuită
- 3.062 RON
- Data publicării
- 13.10.2020 00:00
- Data finalizării
- 14.10.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.