Atribuită Cumpărare directă

Numar aviz Ministerul Sanatatii detergent dezinfectant: 2267BIO/02/12.24 Activitate conform aviz: VIRUCIDA, BACTERICIDA, LEVURICIDA, SPORICIDA, MICROBACTERICIDA, FUNGICIDA, TUBERCULOCIDA Spatiile medicale necesita intotdeauna dezinfectie, deoarece infectiile nosocomiale pot aparea oricand si oriunde. De aceea specialistii recomanda folosirea unor produse sigure, de inalta calitate. In acest context, va prezentam o solutie concentrata cu proprietati detergente si dezinfectante. Aceasta solutie nu contine aldehide si are un spectru larg de actiune biocida, creat in functie de reglementarile normelor europene. De asemenea, produsul nostru asigura o dizolvare rapida a reziduurilor proteice. Detergentul dezinfectant concentrat este un produs complex, ce poate fi folosit pentru dezinfectia suprafetelor, instrumentarului si microaeroflorei. Mod de utilizare detergent dezinfectant: Se dilueaza la 2%, adica 20 ml produs, peste care se adauga apa pana la 1 litru pentru a se obtine solutia de lucru. Suprafete: Pentru dezinfectia suprafetelor stergeti suprafata infectata cu o laveta inmuiata in solutie dezinfectanta sau pulverizati solutia dezinfectanta cu ajutorul unei pompe cu presiune peste suprafata contaminata si apoi stergeti cu o laveta umeda. Instrumentar: Pentru dezinfectia instrumentarului medical se imerseaza instrumentarul in solutie si dupa timpul de actiune recomandat se spala cu apa sterila. Microaeroflora: Pentru dezinfectia suprafetelor pe cale aeriana se aplica sol

Număr anunț
DA26571446
Autoritate contractantă
ORASUL IERNUT (CUI 5584644)
Furnizor / câștigător
IGIENATA MED S.R.L. (CUI 34064351)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
488,90 RON
Valoare atribuită
488,90 RON
Data publicării
14.10.2020 00:00
Data finalizării
14.10.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

488,90 RON

din 488,90 RON estimat