Atribuită Cumpărare directă

Ingrasamant Nergetic Este un ingrasamant cu eliberare lenta care ofera nutrienții in raport necesar gazonului. Continutul ridicat de azot stimuleaza cresterea gazonului. Recomandari de utilizare: Perioada de aplicare recomandata: Martie - Octombrie. Doza recomandata: 30-40 g/mp Compozitie produs: – 20% AZOT – 8% FOSFOR (P) – 10% POTASIU (K) Longevitate 4-8 saptamani in functie conditii meteo.,FORMULARE: SUSPENSIE CONCENTRATĂ (SC) PROPRIETĂȚI FIZICO-CHIMICE: Produsul se prezintă sub formă de suspensie fină, omogenă, mobilă, cu tendință de depunere în timp, dar cu o bună capacitate de revenire în sistem, omogen de culoare galbenă. MOD DE ACȚIUNE : Zakeo Xtra este un fungicid complex cu două substanţe active: azoxistrobin şi ciproconazol, din clase chimice diferite, cu efect sinergic împotriva unui spectru larg de boli. Zakeo Xtra are în principal proprietăţi preventive dar şi curative. Ciproconazol pătrunde rapid în plantă şi acţionează asupra patogenilor prin blocarea sintezei ergosterolilor. Azoxistrobin combate agenţii patogeni prin blocarea transportului electronilor în mitocondrie şi influenţează pozitiv starea fiziologica a plantei prin efectul de inverzire care menţine planta verde o perioadă mai lungă de timp. MOMENTUL APLICĂRII: Grâu: În cazul unei tehnologii cu un singur tratament fungicid pe sezon se recomandă tratamentul cu Zakeo Xtra la apariţia primelor simptome, iar în cazul unei tehnologii de protecție cu două tratamente se recomandă ca în T1 să fie aplicat un

Număr anunț
DA26569120
Autoritate contractantă
PENITENCIARUL CRAIOVA (CUI 4553240)
Furnizor / câștigător
AGRO PATAKI SRL (CUI 12301090)
Cod CPV
24440000-0
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
2.200,01 RON
Valoare atribuită
2.200,01 RON
Data publicării
13.10.2020 00:00
Data finalizării
14.10.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

2.200,01 RON

din 2.200,01 RON estimat