Atribuită Cumpărare directă

Servetelele umede pentru suprafete, reprezinta o solutie dezinfectanta, fara alcool, gata de folosire, recomandata pentru spatiile delicate si opacizante, sensibile la atacul chimic al solutiilor cu baza alcoolica. Cu ajutorul acestor servetele umede puteti dezinfecta rapid si eficient suprafetele din ambulante, unitati primire urgente – UPU, scaune de tratament, suprafetele uniturilor dentare, piese de mana (turbina, contraunghi, piesa dreapta), brate de sustinere a lampilor, instrumente stomatologice de otel, aluminiu, cupru, silicon sau cauciuc, suprafete de lucru si obiecte de inventar din spatii private si zone de sanatate publica. Solutia are proprietati detergente si dezinfectante, fara aldehide, cu un spectru larg de actiune biocida, respectand normele europene privind dezinfectia. Beneficii Sigur: Sunt impregnate cu o solutie dezinfectanta de nivel inalt, gata de utilizare. Rapid: Timp scurt de contact. Eficient: Spectru complet de actiune biocida. Non-corozive: Ideale pentru orice tip de suprafata. Mod de utilizare: Stergeti cu servetelul umed suprafata care trebuie dezinfectata in asa fel incat aceasta sa ramana umeda. Se lasa sa actioneze timp de 5 minute. Se folosesc atatea servetele cat este nevoie. Nu se clateste. Substante active: Clorura de didecildimetilamoniu si saruri cuaternare de amoniu. Tipul de produs biocid conform legislatiei in vigoare (Regulamentul UE nr. 528/2012): Grupa principală 1: Dezinfectante şi produse biocide Tip de produs: 2 – Dezinf

Număr anunț
DA26601577
Autoritate contractantă
SERVICIUL DE AMBULANTA AL JUDETULUI CALARASI (CUI 7847020)
Furnizor / câștigător
GRUP DZC S.R.L. (CUI 38027313)
Cod CPV
24455000-8
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
5.000 RON
Valoare atribuită
5.000 RON
Data publicării
16.10.2020 00:00
Data finalizării
19.10.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

5.000 RON

din 5.000 RON estimat