Atribuită Cumpărare directă

Soluţia perfuzabilă Ringer este utilizată pentru a completa necesarul de fluide şi săruri, în următoarele cazuri:  echilibrul hidric si electrolitic trebuie menţinut prin administrarea unei cantităţi potrivite de soluţie Ringer direct în sânge, în special dacă aveţi un nivel scăzut al clorurii,  dacă sunteţi deshidratat şi pierdeţi apă şi săruri,  dacă aveţi pierderi de clorură (în urma stărilor de vomă)  dacă aţi pierdut sânge şi necesitaţi înlocuirea lui pe termen scurt.

Număr anunț
DA26592284
Autoritate contractantă
SPITALUL GENERAL C.F. PLOIESTI (CUI 2844375)
Furnizor / câștigător
BIO EEL SRL (CUI 1199107)
Cod CPV
33692210-2
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
812,50 RON
Valoare atribuită
812,50 RON
Data publicării
15.10.2020 00:00
Data finalizării
16.10.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

812,50 RON

din 812,50 RON estimat