Atribuită
Cumpărare directă
Lampa bactericida dubla sterilizare UV-C cu Ozon O3 38W este o lampa care se utilizeaza pentru dezinfectarea completa a suprafetelor si a aerului din incaperi cu o suprafata maxima de 60mp. Unghiul de actiune al lampii bactericide este de 360 de grade. Este echipata cu tub Quartz UVC cu o lungime de unda 253.3nm. Lumina ultravioleta cu radiatie UV-C cu unda scurta perturba imperecherea bazelor ADN provocand astfel ruperea lantului ADN ceea ce duce la inactivarea virusilor si bacteriilor. Se distruge structura moleculara a microorganismelor rezultand incapacitatea acestora de supravietuire si reproducere. Practic printr-o singura utilizare a lampii de dezinfectie se distrug agentii patogeni bacterieni: virusi, stafilococ, salmonella, acarieni, mucegaiuri etc. si se asigura efectul de sterilizare in proportie de 99%. Putere: 38W Tensiune alimentare, Frecventa: 220-240 Vac, 50/60Hz Grad de protectie la praf si apa; IP20 (montaj la interior) Material corp: plastic ABS negru Certificari: CE, LVD Tip sursa: Quartz UVC Durata de viata: 6000h Timp intarziere: 10 sec Timer dezinfectare: 30 min Suprafata dezinfectare: max. 60mp Masa: 0.8 kg Dimensiuni: 140 x 150 x 437 mm * Timpul de delay pana la inceperea functionarii lampii UVC este de 10 secunde, timp in care se poate parasi incinta. Dupa terminarea ciclului ales este necesara o buna aerisire a incaperii timp de 20-30 de minute. Ozonul prezinta un miros specific in timpul sterilizarii. *
- Număr anunț
- DA26593644
- Autoritate contractantă
- ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCURESTI (CUI 4433775)
- Furnizor / câștigător
- LIGHT SMART CONSULTING SRL (CUI 31564956)
- Cod CPV
- 31515000-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 4.400 RON
- Valoare atribuită
- 4.400 RON
- Data publicării
- 16.10.2020 00:00
- Data finalizării
- 20.10.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.