Atribuită
Cumpărare directă
CONFORM OFERTA Nr. 2 / 13.10.2020 Antigelul termotehnic Liquitech X100+ este un antigel termic concentrat pe bază de monoetilenglicol și inhibitori de coroziune. Produsul este folosit ca fluid termic anti-îngheț sau ca fluid termic anticoroziune în instalațiile termice casnice sau industriale, în instalațiile de aer condiționat sau în instalațiile dotate cu pompe de căldură. ATENȚIE!: A nu se utiliza în instalațiile termice care au în compoziție elemente de zinc sau aliaje de zinc care intră în contact direct cu antigelul. Liquitech X100+ nu conține silicați, nitriți, amine, borați sau sulfați. Liquitech X100+ este stabil din punct de vedere termic până la o temperatură de 140°C. Caracteristici tehnice Aspect lichid limpede albastru VIZUAL Punct de fierbere >108°C ASTM D 1120 (dilutie 1:1 apă) Punct de congelare < -38°C ASTM D 1177 (diluție 1:1 apă) Densitate relativa(15°C) 1.11 – 1.16 g/cm³ ASTM D 1122 Indice de refracție (nD20) 1.432 – 1.434 DIN 51423 pH 7.5 – 11 ASTM D 1287
- Număr anunț
- DA26580620
- Autoritate contractantă
- SERVICIUL DE PROTECTIE SI PAZA – U.M. 0149 F BUCURESTI (CUI 4283635)
- Furnizor / câștigător
- MAFE CHEM S.R.L. (CUI 42435957)
- Cod CPV
- 24951311-8
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 960 RON
- Valoare atribuită
- 960 RON
- Data publicării
- 14.10.2020 00:00
- Data finalizării
- 14.10.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.