Atribuită
Cumpărare directă
Spirometrul clinic SPIROLAB IV este un dispozitiv medical profesional multifunctional, portabil, ce poate functiona de sine statator (ecran tactil LCD color de 7 inch, sistem propriu de operare, imprimanta termica incorporata) sau conectat la un PC sau Laptop prin soft-ul WinspiroPRO inclus in setul de livrare. Conexiunea cu PC-ul se poate realiza prin cablu USB, iar toate datele testelor de spirometrie inclusiv datele referitoare la pacient memorate in interiorul aparatului pot fi transferate de la aparat la PC si apoi vizualizate pe ecranul PC-ului sau Laptop-ului (curbe debit/volum, parametri de spirometrie, parametri optionali de oximetrie, raport spirometrie). Aparatul este destinat in principal masurarii parametrilor functiei respiratorii. Senzorul de masurare a debitului si volumului este o turbina digitala (reutilizabila sau de unica utilizare) ce asigura precizia si reproductibilitatea masuratorilor, fara necesitatea calibrarii periodice. Este dotat cu un ecran tactil LCD color de 7 inch ce permite vizualizarea valorilor si parametrilor de volum si flux masurati. Spirometrul destinat utilizarii de catre medicul specialist in afectiuni respiratorii sau de catre un personal medical adecvat instruit. Spirometrul masoara peste 40 de parametri functionali, asigurand informatii farmacodinamice, adica comparatia datelor dupa administrarea unui medicament (PRE/POST) pentru un test de bronhodilatatie sau pentru un test de provocare bronsica. Comparatia datelor se face intre m
- Număr anunț
- DA26625359
- Autoritate contractantă
- UNIVERSITATEA TRANSILVANIA BRASOV (CUI 4317754)
- Furnizor / câștigător
- MEDISAL SRL (CUI 18958171)
- Cod CPV
- 33124100-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 10.855,95 RON
- Valoare atribuită
- 10.855,95 RON
- Data publicării
- 20.10.2020 00:00
- Data finalizării
- 21.10.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.