Atribuită
Cumpărare directă
supravegherea sanatatii lucratorilor conform normelor in vigoare, prin servicii medicale care asigura prevenirea si depistarea bolilor profesionale, mentinerea sanatatii si a capacitatii de munca a lucratorilor (concretizate prin controale medicale); trimiteri catre investigatii de specialitate; participarea la evaluarea riscurilor de imbolnavire profesională;-îndrumarea activitatii de reabilitare profesională, accident de munca sau boala cronica ,consilierea privind fundamentarea strategiei de securitate și sănătate la locul de munca,prezentarea de rapoarte; Serviciile prestate vor fi de natură să îndeplinească obligațiile prevăzute de legislaţia în vigoare, respectiv H.G. nr. 355/2007 privind supravegherea sănătății lucrătorilor, cu modificările și completările aduse de H.G. 1169/2011. Evaluarea psihologică a salariaților cu atributii in siguranta transporturilor va fi asigurata de un psiholog cu drept de liberă practică cu dreptul de a desfășura activitățile prevăzute de art. 5 din Legea nr. 213/2004, în condițiile art. 10 din Legea nr. 213/2004 și ale art. 14 din Normele Metodologice de aplicare, în specialitatea: psihologia muncii și organizațională pe treapta de specializare specialist, cu forma de atestare: autonom, cu competențe specifice pentru evaluarea psihologică a personalului încadrat în funcții cu atribuții în siguranța transporturilor pentru transportul rutier
- Număr anunț
- DA26652798
- Autoritate contractantă
- Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului a judetului Suceava (CUI 9876765)
- Furnizor / câștigător
- SAN KRUK S.R.L. (CUI 28399743)
- Cod CPV
- 85147000-1
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 46.200 RON
- Valoare atribuită
- 46.200 RON
- Data publicării
- 23.10.2020 00:00
- Data finalizării
- 27.10.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.