Atribuită
Cumpărare directă
Cateter venos central din material poliuretan, 2 lumene 7F(14Ga, 17Ga, prevazut cu huburi de conectare –luer lock cu valva unidirectionala si fara capacele (pentru reducerea riscului de contaminare/infectii la manevrabilitate), cu lumeni interior rotun, radio-opac; Setul contine: - ac Seldinger G18/70 mm, - seringa 5 ml, - ghid din otel (rezistent la presiune, nu se cudeaza), in J (0.35x500 mm) nontat intr-un dispozitiv de introducere prevazut cu o rotita ajutatoare, miez nitinol; - dilatator cu proprietati hidrofile (reduce riscul de fisurare a venei prin dilitarea acesteia) - 8Fr*12cm; - bisturiu nr.11 cu teaca scurta; - 1 buc dispozitiv pentru fixarea cateterului pe piele tip fluturas, realizat dintr-o componenta rigida din plastic si o componenta moale din silicon. Sterilizare ETO. Valabilitate: 3 ani la producator Producator: KIMAL Plc Marea Britanie TRUSA STERILA CU HALAT ESTE COMPUSA DIN: 1 buc. Camp operator bilaminar fenestrate 110 x 110 cm cu orificiu adeziv de 10 cm - 1 buc. Tavita necompartimentata - 1 buc. Seringa Luer slip 10 ml - 1 buc. Ac hypo 21 GA - 1 buc. Bisturiu nr. 11 - 2 buc. Bol gradat 120 ml - 10 buc. Comprese din tifon 10 x 10 cm, 16 straturi - 2 buc. Pensula cu burette 5 cm - 1 buc. Halat chirurgical marimea L - 1 buc. Prosop din hartie 60 cm x 35 cm - 1 buc. Fir sutura neresorbabil UPS cu ac 2/0, curb - 2 buc. Pansament adeziv pentru cateter 7,2 x 10cm
- Număr anunț
- DA26746176
- Autoritate contractantă
- Ministerul Apararii - Spitalul Militar de Urgenta "Dr. Constantin Papilian"Cluj-Napoca (U.M 02454) (CUI 5399442)
- Furnizor / câștigător
- KAPAMED INTERNATIONAL SRL (CUI 29589509)
- Cod CPV
- 33141200-2
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 2.100 RON
- Valoare atribuită
- 2.100 RON
- Data publicării
- 05.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 06.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.