Atribuită Cumpărare directă

Compozitie: g/l Sulfat de magneziu 0,20 Fosfat de amoniu 1,00 Fosfat dipotasic 1,00 Citrate de sodium 2,00 Clorurã de sodiu 5,00 Albastru de bromtimol 0,08 Agar 15,00 pH = 6,8 ± 0,2 Prezentare: Flacon cu 800ml mediu “gata de utilizat” Mod de utilizare: Mediul se topeste pe baie de apa, se verifica pH-ul si, daca este cazul, se ajusteaza la valoarea 6,8±0,2, apoi se repartizeaza aseptic in eprubete sterile, care se inclina. Mediul trebuie sa fie omogen, de culoare verde. Principiu si interpretare: Mediul este utilizat pentru diferentierea enterobacteriilor pe baza utilizarii citratului ca unica sursa de carbon. Albastrul de bromtimol este indicator de pH, microorganismele care produc o reactie alcalina modifica culoarea mediului de la verde la albastru. Dupa insamantarea mediului cu proba de cercetat, acesta se incubeaza timp de 24-48 h la 37°C. Recomandãri de pãstrare: Flacoanele sigilate cu produs se pãstreazã la temperaturi de 15-250C, iar produsul turnat in tuburi sau placi la 2-80C, nu mai mult de 7 zile de la repertizare. Valabilitate: 24 luni, în limita termenului înscris pe etichetã si în conditii corespunzãtoare de pãstrare.

Număr anunț
DA26739415
Autoritate contractantă
Spital Municipal Vulcan (CUI 4469019)
Furnizor / câștigător
SANIMED INTERNATIONAL IMPEX S.A. (CUI 15995515)
Cod CPV
24931250-6
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
106,80 RON
Valoare atribuită
106,80 RON
Data publicării
04.11.2020 00:00
Data finalizării
05.11.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

106,80 RON

din 106,80 RON estimat