Atribuită Cumpărare directă

Kit de detectie certificat CE IVD One-Step Revers Transcriptie qPCR, 3-gene Multiplex, EliGene® COVID19 BASIC A RT, 100 reactii Pentru detectia calitativa a SARS-CoV-2 (cunoscut sub numele de 2019-nCoV) din SECRETIILE RESPIRATORII (swaburile orofaringiene, extracte naso-faringiene, specimene de sputa (saliva), lichid de spalare a bronhiilor sau alte lichide extrase din caile respiratorii) a cazurilor de pneumonie suspectate a fi cauzate de infectia cu SARS-CoV-2, a cazurilor de infectii datorate contactului intre persoane sanatoase care au venit in contact cu bolnavi suferind de COVID-19, si a altor cazuri care trebuiesc diagnosticate ca fiind purtatori (sau a fi diferentiati de bolnavii reali, purtatori) a infectiei virale SARS-CoV-2. Produsul este conceput sub forma unui kit multiplex de Revers-Transcriptie si detectie prin PCR in timp real (RT qPCR), si continue primeri PCR specifici si sonde fluorescente care tintesc 3 secvente de ARN apartinand virusului SARS-CoV-2. Acizii nucleici ai virusului sunt detectati prin monitorizarea intensitatii fluorescentei, in timp real. Controale interne sunt adaugate, pentru a monitoriza prezenta inhibitorilor de PCR din proba biologica (din specimen), pentru a preveni rezultatele fals negative. Kitul poate fi utilizat cu sistemele de PCR in timp real cu 2 canale (FAM si HEX). Sistemele de PCR recomandate a fi utilizate cu aceste kituri (lista e non-exaustiva) includ: LightCycler 480, LightCycler ®Nano, MyGo, RotorGene si alte cyclere

Număr anunț
DA26781283
Autoritate contractantă
Universitatea de Medicina, Farmacie, Stiinte si Tehnologie " George Emil Palade" din Targu Mures (CUI 4322742)
Furnizor / câștigător
BIO AQUA GROUP SRL (CUI 26406593)
Cod CPV
33141625-7
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
4.500 RON
Valoare atribuită
4.500 RON
Data publicării
10.11.2020 00:00
Data finalizării
11.11.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

4.500 RON

din 4.500 RON estimat