Atribuită
Cumpărare directă
Lucrari si servicii audit - Serviciu de audit financiar pentru etapa a IV-a (2020) a proiectului SPERO – ”Tehnologii spaţiale în managementul dezastrelor şi crizelor majore, manifestate la nivel local, naţional şi regional”, cu termen 30.11.2020; - privind obligația Contractorului de a prezenta Autorităţii Contractante raportul de audit financiar (în cazul etapelor finale anuale). Acesta trebuie să acopere toate cheltuielile efecturate în cadrul tuturor etapelor care se finanţează din bugetul acelui an bugetar (cf. Art. 12 – (1), lit. (a), alin. (iii)). Preţurile precizate în oferta prestatorului rămân ferme pe toată durata de desfăşurare a contractului; Prestatorul se obligă să presteze serviciile cu respectarea legislaţiei naţionale și comunitare în domeniu; Se va verifica faptul că toate cheltuielile declarate în rapoartele financiare intermediare sau finale sunt reale, înregistrate corect şi eligibile în conformitate cu prevederile contractului de finanţare; Auditorul financiar certificat va îndeplini acest angajament atât în conformitate cu specificaţiile tehnice agreate de UEFISCDI, cât şi în conformitate cu prevederilor Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului nr. 75/1999 privind activitatea de audit financiar, republicată, cu modificările şi completările ulterioare; Auditorul financiar independent și autorizat sa aiba Certificat de atestare a calității de auditor financiar eliberat de CAFR si sa fie înscris în Registrul Auditorilor Financiari.
- Număr anunț
- DA26742689
- Autoritate contractantă
- INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE IN INFORMATICA - ICI (CUI 2785503)
- Furnizor / câștigător
- AMZ AUDIT FINANCIAR SRL (CUI 33508600)
- Cod CPV
- 79212100-4
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.500 RON
- Valoare atribuită
- 1.500 RON
- Data publicării
- 04.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 05.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.