Atribuită
Cumpărare directă
Pungile si rolele termosudabile STERIKING® LT-Blueline au fost proiectate ca materiale de ambalare pentru dispozitivele medicale sterilizate la temperatura scazuta (hidrogen peroxid , EO si FO) si prin iradiere in unitatile medicale. Pachetele sunt inscriptionate cu un indicator pentru procesul de sterilizare cu hidrogen peroxid . Ambalajele STERIKING® LT-Blueline sunt fabricate din HDPE netesut si fara strat acoperitor, cu denumirea comerciala „Tyvek®”, (grad 1073 B), termosudat cu o folie multistratificata din plastic BOPET/PE (12/50 microni). Temperatura recomandata pentru sigilarea finala este de 120-130°C (248-266°F) si depinde de presiune si durata. Conform ISO 11140-1:2014 tip 1: Indicatoare de proces. Indicatorul de vapori de hidrogen degajati din peroxid isi schimba culoarea din albastru in roz/liliachiu. Materialul HDPE netesut (Tyvek®) respecta cerintele standardului european EN 868-9:2009 pentru produse din HDPE netesute, fara strat acoperitor. Tyvek® consta din fibre pure de HDPE. Nu contine impuritati, substante toxice sau odorante. In conditii normale de utilizare, produsul nu elibereaza scame sau fibre. Toate componentele produsului Tyvek® 1073B sunt inregistrate de FDA si au un Dosar de Baza al Medicamentului („Drug Master File”). Pelicula este transparenta, non-toxica si termosudabila cu Tyvek ® 1073 B. Poate fi sterilizata la temperatura redusa (sub 100°C/212° F) si prin iradiere. Materialele au fost autorizate pentru utilizarea in contact cu alimentele si
- Număr anunț
- DA26820098
- Autoritate contractantă
- Institutul National de Neurologie si Boli Neurovasculare (CUI 7548010)
- Furnizor / câștigător
- ALPHA MEDICAL SRL (CUI 13878004)
- Cod CPV
- 33198200-6
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 1.320 RON
- Valoare atribuită
- 1.320 RON
- Data publicării
- 16.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 17.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.