Atribuită
Cumpărare directă
1. Acumulator fotovoltaic LITHIU Pylontech 3.5 kW/48V - Baterii solare fotovoltaice LITHIU Pylontech 3.5 kw – 48V – o serie de avantaje fata de bateriile clasice AGM sau Gel: Peste 4500 cicluri la 90% descarcare Dimensiuni reduse Mult mai usoare pentru aceeasi capacitate de stocare (32 kg) Descarcare pana la 90% din capacitatea totala fara a compromite durata de viata. Bateriile litiu pot fi reincarcate rapid fara sa fie avariate in timpul proceselor de incarcare-descarcare. Pentru utilizarea in sistemele fotovoltaice hibride si off-grid, densitatea mare de putere a bateriilor LITHIU inseamna ocuparea unui spatiu mult mai mic intr-o cladire. 2. Acumulator fotovoltaic LITHIU Pylontech 2.4 kW/48V - Baterii solare fotovoltaice LITHIU Pylontech 48V – o serie de avantaje fata de bateriile clasice AGM sau Gel: Peste 4500 cicluri la 90% descarcare Dimensiuni reduse Mult mai usoare pentru aceeasi capacitate de stocare (24 kg) Descarcare pana la 90% din capacitatea totala fara a compromite durata de viata. Bateriile litiu pot fi reincarcate rapid fara sa fie avariate in timpul proceselor de incarcare-descarcare. Pentru utilizarea in sistemele fotovoltaice hibride si off-grid, densitatea mare de putere a bateriilor LITHIU inseamna ocuparea unui spatiu mult mai mic intr-o cladire. Preechiparea cu setul complet de cabluri inseamna reducerea costurilor de instalare in comparatie cu solutiile de stocare clasice.
- Număr anunț
- DA26864262
- Autoritate contractantă
- UNIVERSITATEA POLITEHNICA DIN BUCURESTI (CUI 4183199)
- Furnizor / câștigător
- ALASKA ENERGIES SRL (CUI 32179819)
- Cod CPV
- 31434000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 13.525,22 RON
- Valoare atribuită
- 13.525,22 RON
- Data publicării
- 19.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 20.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.