Atribuită Cumpărare directă

Dezinfectia este procesul de decontaminare a suprafetelor si eliminare a microorganismelor patogene (microbi), cu exceptia sporilor bacterieni, prin utilizarea diferitelor metode de distrugere. In acest sens se folosesc agenti fizici (raze solare, ultraviolete artificiale) si chimici (substante dezinfectante). Sterilizantii chimici, actioneaza in cateva ore, si au proprietati sporicide. Prin procesul de dezinfectie se urmareste asigurarea si mentinerea starii de sanatate a cetatenilor. Acesta se poate realiza in numeroase multe spatii publice: scoli, gradinite, hoteluri, restaurante, depozite, birouri, policlinici, ferme agricole, institutii publice, cabinete medicale, mijloace de transport etc. Metodele de aplicare Principalele metode de dezinfectie, pe care firma noastra le utilizeaza sunt urmatoarele: 1. Pulverizarea – se realizeaza cu ajutorul unor pompe de joasa presiune – popular numite vermorel– sau a unor pompe de mare presiune – numite atomizoare – si se executa prin pulverizarea substantelor la nivelul suprafetelor. Aceasta reprezinta metoda cea mai practica si cel mai des folosita de catre echipa noastra. Prin acest procedeu se obtin picaturi cu dimensiunea de aproximativ 300 µ diametru. RAR COVASNA NR 1320/ 05.11.2020

Număr anunț
DA26861605
Autoritate contractantă
REGISTRUL AUTO ROMAN - R.A. (CUI 1590236)
Furnizor / câștigător
PRESTARI COMERT COV-DERATEX SRL (CUI 10829589)
Cod CPV
90921000-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
481,50 RON
Valoare atribuită
481,50 RON
Data publicării
19.11.2020 00:00
Data finalizării
20.11.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

481,50 RON

din 481,50 RON estimat