Atribuită
Cumpărare directă
Lucrarile necesare pt. realizarea conexiunii la reteaua de internet sunt urmatoarele: 1. Asigurare circuit FO separat din nodul de rețea principal până la rack-ul de la parter din pavilionul nou. Pentru aceasta este necesară intervenția în rețea în două puncte : a) Cutia de conexiuni exterioară FO-MVZ-01 (pe peretele exterior al clădirii MV-Zoo, cutie metalică ce conține ramificațiile spre MV-Zoo și pavilioane) – reroutare circuit de fibră optică din cele 4 disponibile pentru MV-Zoo către pavilioane,; b) Cutia de conexiuni exterioară FO-MVZ-02 (pe peretele exterior al clădirii MV-Zoo, cutie metalică ce conține ramificațiile spre pavilioane) – preluare circuit reroutat și prelungire spre pavilionul nou; c) Conectare la circuitul de fibră optică instalat în rack-ul de la parterul pavilionului nou. 2. Asigurare circuite FO separate de interconectare a echipamentelor între nodurile de rețea de la parter și etaj, în cadrul pavilionului nou. 3. Asigurare de echipament principal pt. interconectare rețea la nivel de pavilion, achizitie switch de tip HPE/Aruba 19xx sau echivalent care să asigure conectarea întregului pavilion la rețeaua de campus a USAMV Iași, respectiv: access point dual band - 8 bucăți; materiale instalare cablu FI și conectica - 1 circuit - 120 m; cablu UTP CAT 6 și conectica - 6 circuite - 120 m. 4. Implementarea unei rețele Wireless, cu un număr minimal de 3 AP-uri per etaj. Termen de executie: maxim 30 de zile de la semnarea contractului
- Număr anunț
- DA26846020
- Autoritate contractantă
- UNIVERSITATEA PENTRU STIINTELE VIETII " ION IONESCU DE LA BRAD" DIN IASI (CUI 4541840)
- Furnizor / câștigător
- TEAM ONE PROFESSIONAL SERVICES SRL (CUI 15842597)
- Cod CPV
- 45314320-0
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 10.612 RON
- Valoare atribuită
- 10.612 RON
- Data publicării
- 18.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 20.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.