Atribuită Cumpărare directă

Muzeul National de Istorie a Transilvaniei din Cluj-Napoca, str. C. Daicoviciu nr.2 CIF 4722536 doreste sa achizitioneze un tur virtual 360 - digitalizarea spațiului muzeal se realizează prin intermediul unui tur virtual 360 de grade, cu inserarea de elemente audio-vizuale interactive. Produsul digital final se integrează în website-ul instituției culturale, astfel încât să fie posibil accesul publicului larg. Acest tip de produs cultural permite nu doar atragerea unui public dornic de descoperire culturala, dar si digitalizarea patrimoniului și promovarea activității muzeale. Producția turului virtual include: - filmarea expoziției muzeale folosind echipamente profesionale (camera digitală 360 Insta360 Pro 2); - integrarea informațiilor contextuale aferente expoziției ( elemente audio-video, fotografii de arhivă, texte explicative); - crearea interactivității turului (mișcarea în spațiu, vederea 360, apelarea de către vizitator a punctelor informaționale și audio/video); - crearea fișierelor livrabile în formatul html necesar pentru website; Serviciile adiacente realizării turului virtual includ: - crearea unui fragment video de până la 1 minut care să prezinte turul publicului online pentru promovare pe social media și site-ul web; - consultanță pe tehnologie pentru personalul institutiei culturale;

Număr anunț
DA26811292
Autoritate contractantă
Muzeul National de Istorie a Transilvaniei (CUI 4722536)
Furnizor / câștigător
4DPIXEL XR S.R.L. (CUI 41577660)
Cod CPV
92111250-9
Stare
Atribuită
Contractul a fost atribuit.
Tip procedură
Cumpărare directă
cum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
Valoare estimată
4.700 RON
Valoare atribuită
4.700 RON
Data publicării
13.11.2020 00:00
Data finalizării
16.11.2020 00:00

Documente

Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.

Valoare atribuită

4.700 RON

din 4.700 RON estimat