Atribuită
Cumpărare directă
Serviciile constau in realizarea unui studiu despre patrimoniul imaterial din localitatile traversate de Drumul Judetean 107 I, cu urmatoarele componente: a) 1 repertoriere a mesterilor populari activi din zona b) 1 repertoriere a artistilor populari activi c) 1 prezentare generala a gastronomiei traditionale din zona, cu trimiteri catre resursa umana locala (minim 10 retete specifice zonei) d) 1 set de fotografii reprezentative pentru componentele de mai sus (minim 50 de imagini) e) 1 grupaj de fise-interviu sau interviuri audio/video cu actanti reprezentativi pentru categoriile de mai sus (minim 30 de interviuri inregistrate sau de fise-interviu) f) 1 document analitic legat de ansamblul patrimoniului cultural imaterial al zonei (minim 10 pagini A4, caractere Times New Roman de 12, la 1,5 randuri) - conform ofertei nr 5971/19.11.2020. Studiul va fi predat in format letric, in 2 exemplare, precum si in format digital
- Număr anunț
- DA26870759
- Autoritate contractantă
- Muzeul National al Unirii Alba Iulia (CUI 4331457)
- Furnizor / câștigător
- ASOCIATIA VIARUSTICA (CUI 33306503)
- Cod CPV
- 79311200-9
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 20.000 RON
- Valoare atribuită
- 20.000 RON
- Data publicării
- 20.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 20.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.