Atribuită
Cumpărare directă
Lapte praf LITTLE STEPS 1*400G conform oferta . SPECIFICAȚII TEHNICE>Conform prevederilor art. 14 din Regularmentul delegat (UE) nr. 127/2016 (forma consolidata din 12.06.2019) al Comisiei, din 25 septembrie 2015, de completare a Regulamentului (UE) nr. 609/2013 al Parlamentului European și al Consiliului.În conformitate cu art. 5 din Norma metodologică de aplicare a Legii nr. 321/2001 actualizată privind acordarea gratuită de lapte praf pentru copiii cu vârste cuprinse între 0-12 luni, care nu beneficiază de lapte matern, formula de lapte praf pentru sugari are o compoziție acceptabilă pentru orice vârstă cuprinsă între 0 și 12 luni și respectă prevederile legale în vigoare privind alimentele destinate unor grupuri specific. In conformitate cu prevederile art. 12, alin. (4) din Normele tehnice de realizare a programelor naționale de sănătate publică pentru anii 2017 și 2018, aprobate prin Ordinul M.S. 377/2017.Formulele de început și formulele de continuare trebuie să respecte cerințele în materie de compoziție stabilite în anexa I și anexa II din Regulament, respectiv formulele pe bază de proteine din laptele de vacă sau din laptele de capră, ținând seama de valorile aminoacizilor indispensabili și indispensabili sub rezerva anumitor condiții prevăzute în anexa III din Regulament.
- Număr anunț
- DA26864056
- Autoritate contractantă
- DIRECTIA DE SANATATE PUBLICA DOLJ (CUI 11333620)
- Furnizor / câștigător
- MEDIPLUS EXIM SRL (CUI 9311280)
- Cod CPV
- 15511700-0
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 71.000 RON
- Valoare atribuită
- 71.000 RON
- Data publicării
- 19.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 19.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.