Atribuită
Cumpărare directă
Zid de sprijin şi amenajare cale de acces la şcoala Gimnaziala Călinești Oaș. Lucrarea constă în : pregătirea terenului, săparea șanturilor pentru zidul de sprijin ( în pământ va fi turnat beton cu plasă de fier striat în formă de T - talpă : se va săpa min 100 cm în pâmant, iar placa de beton din pământ va avea minim 120cm lăţime ), se va înălța o fundație la nivelul drumului DJ109L, iar la intrarea la şcoală se vor turna scări, intrarea va fi de minim 300 cm. Lungimea zidului de sprijin va fi paralel cu DJ109L si va avea o lungime de aproximativ 6000 cm. înălțimea, medie de "h" este de aproximativ 300 cm, iar lățimea minimă a fundatie sa fie de 30 cm. Lungimea totală a cofrajului va fi de aproximativ 6000 cm. Alte informatii pentru realizarea lucrari se vor comunica verbal sau în scris. După decofrare se va nivela pâmantul. Materiale necesare vor fi puse la dispozitie de catre achizitor.
- Număr anunț
- DA26875189
- Autoritate contractantă
- COMUNA CALINESTI OAS (PRIMARIA CALINESTI OAS) (CUI 3896860)
- Furnizor / câștigător
- EDIL BERCEANU SRL (CUI 22242668)
- Cod CPV
- 45000000-7
- Stare
- AtribuităContractul a fost atribuit.
- Tip procedură
- Cumpărare directăcum se desfășoară procedura — nu spune nimic despre starea de mai sus
- Valoare estimată
- 23.750 RON
- Valoare atribuită
- 23.750 RON
- Data publicării
- 21.11.2020 00:00
- Data finalizării
- 25.11.2020 00:00
Documente
Achiziție directă (cumpărare sub prag) — nu are documentație de licitație, doar înregistrarea contractului.
Date preluate automat din sursa oficială SEAP/SICAP (e-licitatie.ro), care primează în caz de diferențe; pot exista erori sau întârzieri de actualizare. Ai găsit o eroare? Semnaleaz-o — corectăm cu prioritate. Detalii: Termeni & surse de date.